Zastanów się to zakładka na naszej stronie, w której będą umieszczane cytaty z książek nad którymi warto się zastanowić, przemyśleć je i wyciągnąć wnioski, aby żyć mądrze i w prawdzie.

A sunflower Edited

"Z wielką przykrością można zaobserwować, zwłaszcza na uroczystościach ślubnych i pogrzebowych, jak wiele osób zdradza swoim zachowaniem, że nie zdają sobie sprawy z wyjątkowości (świętości) tego miejsca i wydarzeń. Bywa, że śluby i pogrzeby stają się prawdziwą udręką dla kapłana sprawującego liturgię w kościele wypełnionymludźmi, którzy są zajęci sobą, nie modlą się, patrzą zniecierpliwieni na zegarki lub bezmyślnie błądzą wzrokiem po ścianach.

Bywa, że jedynym najważniejszym argumentem by przystąpić do bierzmowania jest chęć uniknięcia kłopotów ze ślubem kościelnym. Uroczystość bierzmowania staje się wtedy uroczystością pożegnalną z kościołem parafialnym. Młody człowiek wróci tu po latach, by wziąć ślub lub ochrzcić swe dziecko.

Można by mnożyć sytuacje w których ludzie przystępują do sakramentów świętych bez odpowiedniego przygotowania i wymaganych predyspozycji duchowych. Te wszystkie sytuacje, w których sakramenty są przyjmowane bez wiary stanowią ich degradację i są wielkim - szkodliwym - nieporozumieniem. Czasami można mówić wprost o świętokradztwie. "Bez wiary nie można podobać się Bogu" (Hbr11,6).

Przyjmowanie sakramentów świętych bez wiary sprawia, że pozostają one bezowocne duchowo: nie jednoczą z Bogiem, nie wpływają na życie i nie czynią go lepszym". Rożważania o wierze. Ks. Zbigniew Sobolewski

A sunflower Edited

"Tak jak w przypadku telewizji wychowanie w sferze posługiwania się komputerem i internetem wymaga wiele czasu i asysty rodziców. Ich obecność i kompetencje są dziś w tym obszarze wychowania bardziej potrzebne niż kiedykolwiek" 10 największych błędów wychowawczych. Ralph Dawirs, Gunther Moll

A sunflower Edited

"To Wy, drodzy Państwo, decydujecie o tym, co mają oglądać Wasze dzieci. Wasze zachowanie i przykład w obchodzeniu się z medium o nazwie telewizja mają ogromny wpływ na rozwój ich osobowości. Na przykład na to, czy kiedy podrosną, będą postrzegać obrazy przemocy jako oszałamiające albo odpychające. Czy się nauczą odróżniać fikcję od rzeczywistości, czy też będą mieszać fantazję z prawdą. Jest to wychowawcza praca, której nikt za Was, drodzy Państwo, nie wykona". 10 największych błędów wychowawczych. Ralph Dawirs, Gunther Moll

A sunflower Edited

Niektórzy mówią, że jesteśmy potomkami małp. Ale równie dobrze można by powiedzieć, ze jesteśmy potomkami istot owadożernych, bakterii czy... wielkiego "Bum!". Takie przecież są nasze odległe początki. Ale czy da się zamkąć człowieka w zbiorze różnorodnie zorganizowanych komórek i cząstek?

Przygoda człowieka. Przypadek czy stworzenie. Fiorenzo Facchini

niedziela, 18 listopad 2018 02:14