Ogłoszenia duszpasterskie

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła, za ofiarę 80 zł na naprawę organ paniom: Marii Labak, Zofii Augustyn, Krystynie Ziaja, Marii Kleszcz. O zadbanie o czystość kościoła w piątek po Mszy Świętej wieczornej prosimy kolejne osoby od numeru domu 107 do 113.

 

Msze Święta roratnie ku czci Matki Bożej od poniedziałku do piątku o godz. 1700, w sobotę o godz. 800.

 

W pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramenty w duchu wdzięczności za Eucharystię i z prośba o nowe powołania od godz. 1600.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszą Świętą rano i wieczorem. Kapłan z Komunią Świętą do chorych uda się od godziny 1045.

 

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przypada w sobotę. Msze św. o godz. 800 i 1000. Na Mszy o godz. 1000 będzie poświęcenie medalików dla dzieci z klasy 3 Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do przyjęcia Komunii Świętej.

 

W przyszłą niedzielę dugą Adwentu przypada dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie z tej racji będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

Zostałą zapłacona faktura za ubezpieczenie kościoła, która wyniosła 2200 zł. Składka na ten cel będzie w przyszłą niedzielę.

 

U pań z Caritas można nabyć świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a w zakrystii opłatki ofiary składane za opłatki będą przeznaczone na wynagrodzenie pana Kościelnego i Organisty. Można też złożyć jałmużnę adwentową na rehabilitację Łukasza Sak.

 

SMZŻ „Razem” wraz z Caritas organizuje zbiórkę żywnościowo – rzeczową na projekt społeczny „Szlachetna paczka”, którego celem jest pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji. Osoby, które zechcą pomoc potrzebującym proszone są o składanie darów (kasza, ryż, mąką, cukier, makaron itp.) w kościele.

 

W związku rozpoczynającym się Adwentem zachęcamy do wpisów do Księgi Trzeźwości postanowień abstynenckich na ten okres. Dziękujemy za zbierane nakrętki i zachęcamy do ich dalszego zbierania i przekazywania do kościoła na rzecz rehabilitacji Paulinki i Łukasza.

Rektorat Rzymskokatolicki

pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Żdżary 149

39-215 Czarna

tel. 14 682 99 55

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pliki cookies

Niniejsza witryna korzysta z plików cookies.

Dowiedz się więcej

Licznik odwiedzin

0.png0.png8.png2.png4.png7.png6.png

Kto jest online

1
Online

wtorek, 22 styczeń 2019 13:54